27 Şubat 2014 Perşembe

GALATASARAY: 1 CHELSEA:1 (26.02.2014)
Galatasaray, Chelsea ile oynadığı Şampiyonlar Ligi ikinci tur ilk maçında 1-1 berabere kaldı. Chelsea'nin golü 9. dakikada Fernando Torres'ten gelirken, Galatasaray'ın golünü  64. dakikada Aurelien Chedjou attı. 

Galatasaray bu sonuçla Şampiyonlar Ligi tarihindeki 23., Avrupa Kupaları tarihindeki 66. beraberliğini aldı.İngiliz takımlarına karşı da 8. beraberliğini almış oldu. 

2013 yılındaki Schalke maçından 1 yıl sonra aynı skorla sahadan ayrılan Cimbom, tarihinde Şubat ayında oynadığı 13. maçtan 8. kez berabere ayrılmış oldu ve Şubat ayı beraberlik ayı tezini bir anlamda doğruladı.

Galatasaray, 7. kez evindeki bir maçta 1-1 berabere kaldı. 1-1'lik sonuçlar böylece Galatasaray'ın tarihinde evinde en fazla aldığı sonuç konumuna geldi. 

Galatasaray,3. kez karşılaştığı Chelsea'ye ilk kez gol atmayı başardı. Chedjou, Galatasaray formasıyla Avrupa kupalarındaki ilk golünü attı. Galatasaray formasıyla Avrupa Kupaları'nda gol atan 104. futbolcu olan Chedjou, Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray adına gol atan 37. futbolcu oldu.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder