27 Ağustos 2015 Perşembe

27 AĞUSTOS 2015: ŞAMPİYONLAR LİGİ KURA ÇEKİMİ

Galatasaray'ın, 3. torbada yer alacağı kura çekimi, Monaco'da Grimaldi Forum'da saat 18.
45'te başlayacak. Kura çekimini UEFA'nın internet sitesinden takip edebilirsiniz. Kurada torbalar şu şekilde oluşmuştu: 

Pot 1: Barcelona, Chelsea, Bayern München, Juventus, Benfica, Paris, Zenit, PSV Eindhoven
Pot 2: Real Madrid, Atlético, Porto, Arsenal, Man. United, Valencia, Bayer Leverkusen, Man. City
Pot 3: Shakhtar Donetsk, Sevilla, Lyon, Dynamo Kyiv, Olympiacos, CSKA Moskva, Galatasaray, Roma
Pot 4: BATE Borisov, Borussia Mönchengladbach, Wolfsburg, Dinamo Zagreb, Maccabi Tel-Aviv, Gent, Malmö, Astana

Kura yayını UEFA.com'da saat 17.00'de başlayacak. Kuraya katılacak 22 takım direkt gruplara katıldı. 10 takım ise ön elemelerden geldi. Birinci torbadaki takımlar, geçmiş yıllardan farklı olarak lig şampiyonlarından oluşuyor. Diğer torbalar ise kulüp puanlarına göre oluşturuldu. Kura sırasında 2014/15'de Avrupa'da  Yılın Oyuncusu da açıklanacak.

Barcelona, Real Madrid, Porto ve Manchester United 20 katılımla, Şampiyonlar Ligi'ne en çok katılan takımlar arasındalar. Bu sene İspanya'nın 5 takımla temsil edilecek olması Şampiyonlar Ligi tarihinde bir ilk. Aynı zamanda ilk kez bir Kazak temsilcisi de kuralarda yer alacak.

Galatasaray, bugün eşleşme ihtimali olan 24 takımdan 12'siyle bugüne kadar hiç eşleşmedi. Bu nedenle Galatasaray'ın daha önce karşılaşmadığı takımlarla eşleşme olasılığı gayet yüksek. Galatasaray'ın 1. torbadaki ekiplerden eşleşmediği tek takım, Rus temsilcisi Zenit.Galatasaray, kalan 12 takımla ise tarihinde sık sık karşılaştı. Muhtemel rakiplerden en çok karşılaştığı takım Barcelona iken, en az karşılaştığı Benfica.Galatasaray,bugüne kadar karşılaştığı 33 farklı ülke ekiplerinden , en çok İspanyol takımlarıyla eşleşti. Onları çok az bir farkla Alman ekipleri takip ediyor.


Muhtemel ülkeler arasında takımımızın bugüne kadar hiç eşleşmediği tek ülke Belarus. Temsilcimiz, Bate Borisov'la eşleşirse tarihinde bir ilk yaşamış olacak ve Avrupa haritasında, Avrupa kupaları için ayak basmadığı 20 ülkeden birini daha eksiltmiş olacak.


Galatasaray'a kura çekiminde başarılar diliyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder